Головна » Статті » Мої статті |
Урок з природознавства у 5 класі на тему: «Астрономія – наука, що вивчає Всесвіт. Методи та способи астрономічних досліджень» Виконала: вчитель Максимівської ЗОШ І-ІІ ступенів Закрутько Любов Миколаївна Тема уроку: Астрономія – наука, що вивчає Всесвіт. Методи та способи астрономічних досліджень. Мета уроку: - ознайомити учнів з наукою про будову і розвиток небесних тіл і Всесвіту, її методами і засобами досліджень; - вивчити найвідоміших астрономів та дослідників космосу; - сформувати діалектичне ставлення до вивчення Всесвіту. Форма уроку: вивчення нового матеріалу. Тип уроку: комбінований Обладнання: підручник «Природознавство 5 клас, О. Г. Ярошенко» Хід уроку. 1. Організаційний момент – 2 хв. 2. Перевірка знань вивченого матеріалу – 10 хв. (з оцінюванням) - Фронтальне опитування: 1) Що розуміють під Всесвітом? 2) Коли і як виник Всесвіт? 3) Як людина досліджує Всесвіт? 4) Чи має Всесвіт початок і кінець? - Творчу роботу (учні зачитують): · розповідь про досягнення людини в дослідженні Всесвіту; · міні-проект «Космос далекий і близький». 3. Актуалізація знань – 1-2 хв. - Пригадайте, як людина пізнає світ. - Чи знайоме Вам слово астрономія, що воно означає на Вашу думку? 4. Вивчення нового матеріалу – 22 хв. 1) – Робота з текстом підручника ст. 99-100 (учні знаходять самостійно) та записуємо у зошит: «астро» - зоря, «номос» - закон. Астрономія – наука про рух, будову і розвиток небесних тіл і їх систем. – розповідь вчителя про практичні потреби виникнення цієї науки: · визначення хліборобами настання пір року за положенням зір; · орієнтування за зорями і Сонцем під час пересування кочовими племенами та мореплавцями; · створення календарів на основі рухів Сонця і Місяця. 2) Розвиток астрономічних досліджень (коментоване читання ст. 99 - 100) – запис у зошит прізвищ дослідників та їх внесок у розвиток науки: · Клавдій Птоломей (мал. 73, стор. 99) – модель світу з нерухомою Землею в центрі (проіснував погляд 1500 років) · Микола Копернік (ХVІ ст.) модель із Сонцем у центрі (мал. 74, стор. 100) · Галілео Галілей – збудував телескоп. · Альберт Єн штейн, Єдвін Габбла – підтвердили модель М. Коперніка. 3) Творча робота. – за текстом підручника ст. 100 – 101 (готують усну відповідь на запитання): · Які прилади використовували дослідники для спостереження зоряного неба і Всесвіту? – розгляд мал. 75, 76, 77, стор. 101 · Коли почалася ера космонавтики, з чим пов’язана ця дата? (4 жовтня 1957 рік було запущено перший штучний супутник Землі) · Що розуміють під космосом? · Імена яких учених ввійшли в історію освоєння космосу? (К Ціолковського, Ю. Кондратенка, С. Корольова) · Хто здійснив перший політ у космос і коли? (12 квітня 1961 року Ю. Гагарін) 4) Коментоване читання «Ера космонавтики» ст. 102 · Ознайомлення з фотокартками і малюнками ст. 102 – 103 (Перший космонавт незалежної України – Леонід Каденюк, 1997 рік) 5. Закріплення знань, підсумок – 7 хв. 1) Фронтальне опитування: – Що вивчає астрономія? – Коли виникла астрономія? – Коли почалася нова ера в астрономії? 6. Оцінювання – 1 хв. 7. Домашнє завдання. Опрацювати § 24; відповідати на запитання ст. 103 – виконати письмово № 5 ст. 103 – підготувати презентацію на тему: «Космонавти – вихідці з України за походженням, їх внесок у дослідження Всесвіту» | |
Переглядів: 3819 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.5/2 |
Всього коментарів: 1 | ||
| ||